Czy Fleet Managerowi opłaca się nagradzanie kierowców za styl jazdy?

12/03/2019

Niezbędnik flotowca

Czy Fleet Managerowi opłaca się nagradzanie kierowców za styl jazdy? Towarzystwo ubezpieczeniowe LINK4 wie coś na ten temat. Premia w wysokości miliona złotych już trafiła do klientów LINK4. W innowacyjnym programie Kasa Wraca za sprawą specjalnego modułu badającego styl jazdy w nawigacji NaviExpert, kierowcy mają możliwość zdobywania premii finansowych za bezpieczną jazdę. Ta metoda win-win sprawdza się również w przypadku flot samochodowych.

NaviExpert z modułem oceniającym styl jazdy kierowców

Każdy kierowca, który wykupi ubezpieczenie samochodu w LINK4, otrzymuje za darmo aplikację NaviExpert będącą partnerem akcji. Analizę stylu jazdy umożliwia specjalny moduł w NaviExpert – Kasa Wraca – stworzony na potrzeby projektu.

Po co to wszystko? Towarzystwo ubezpieczeniowe otrzymuje informacje o stylu jazdy uczestników programu i na tej podstawie ocenia ryzyko spowodowania przez nich wypadku. Kierowcy natomiast dostają informację o swoim zachowaniu za kółkiem wraz ze wskazówkami, które elementy jazdy poprawić, by jeździć bardziej bezpiecznie. Po roku ubezpieczeni kierowcy mogą wysokość premii zamienić na zwrot części składki za polisę lub zniżkę przy zawarciu kolejnej umowy.

To jednak nie koniec korzyści. Płynna i przepisowa jazda przekłada się na amortyzację oraz mniejsze zużycie paliwa. Co oznacza, że klienci LINK4 biorący udział w programie Kasa Wraca dodatkowo oszczędzają. Zastosowanie telematyki dostarcza więc korzyści zarówno dla kierowców, jak i dla LINK4.

Sukces telematycznej oferty LINK4 dobrym zwiastunem dla B2B

Telematykę, czyli monitoring stylu jazdy kierowców można wykorzystać nie tylko w ubezpieczeniach. To rozwiązanie świetnie nadaje się dla firm posiadających floty pojazdów, gdyż może obniżyć TCO, czyli całkowity koszt posiadania floty.

Koszty floty związane są głównie z paliwem, które stanowi nawet 50% całego budżetu flotowego, dlatego każde zmniejszenie wydatków w tym obszarze nie jest tu bez znaczenia. Kiedyś monitoring kojarzył się z licznymi flotami, dziś rozwiązania te wdrażają zarówno małe, jak i duże floty. Jest to rozwiązanie coraz tańsze i dające konkretne oszczędności.

Trzy obszary, w których telematyka pomoże podreperować budżet flotowy

Istnieją trzy duże obszary, w których wprowadzenie telematyki przyniesie niepodważalne korzyści.

#1 Zużycie paliwa

Wyobraź sobie, że Twoi kierowcy zaczynają jeździć ekonomiczniej i wydają mniej firmowych pieniędzy na paliwo. Marzenie? Skądże! Styl jazdy ma wpływ na koszty paliwa, im ekonomiczniej jeżdżą, tym mniej paliwa zużywają. A dzięki aplikacji mobilnej możesz motywować kierowców do poprawiania swoich nawyków za kierownicą.

#2 Koszty utrzymania i zużycia pojazdu

Gwałtowne hamowania i przyspieszenia mają wpływ na szybsze zużywanie podzespołów oraz ogumienia w samochodzie. Ekonomiczna jazda to nie tylko mniejszy koszt za paliwo. To również mniejsza szkodowość oraz lepsza eksploatacja pojazdu.

#3 Ubezpieczenie floty

Korzystasz z monitoringu GPS? To Twój atut przy negocjacjach zniżki na ubezpieczenie AC. To dobra wiadomość dla firm korzystających na co dzień z systemu telematycznego. Na zniżki może liczyć przedsiębiorstwo wykorzystujące nowoczesne technologie – przede wszystkim monitoring GPS, który pozwala na bieżąco lokalizować pojazdy i monitorować ich przejazdy, postoje oraz czas pracy konkretnego kierowcy.

I najważniejsze – bezpieczeństwo kierowcy

Sama świadomość monitorowania stylu jazdy, ma już ogromny wpływ na polepszenie zachowania kierowcy za kółkiem. A przecież nie chodzi tylko o niższe koszty floty. Liczy się przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo pracownika. Jeśli dzięki telematyce istnieje szansa na ograniczenie wypadków i kolizji, naprawdę warto zainteresować się motywowaniem kierowców do bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy.

My polecamy sprawdzoną grywalizację 😉

Masz dodatkowe pytania? Z chęcią na nie odpowiemy!