Monitoring pojazdów

Mapa floty/lokalizacja GPS aut z informacją o stanie pojazdu (w ruchu/postój)

Mapa floty to pierwszy ekran, jaki widzisz po zalogowaniu do systemu. Funkcja ta umożliwia podgląd wszystkich aut należących do floty. W zależności od tego czy pojazd stoi czy jest w ruchu, zostaniesz o tym poinformowany odpowiednim kolorem znacznika. W ten sposób odbywa się właściwe śledzenie samochodu firmowego. Lokalizator pojazdów pozwoli Ci nie tylko czuwać nad trasą pokonywaną przez Twojego pracownika, ale także analizować okoliczności wypadków - więcejo crashdetekcji przycztasz tutaj. Lista pojazdów uwzględnia także auta z odpiętym urządzeniem OBD. Informuje Cię o tym trójkąt ostrzegawczy przy danym pojeździe.

Zobacz widok

Wizualizacja i podsumowanie tras z rzeczywistymi przebiegami

Kierowca jest w trasie? Możesz podejrzeć jego aktualne położenie dzięki nowoczesnemu urządzeniu GPS! Monitoring GPS będzie na bieżąco informował Cię o tym, gdzie znajduje się Twój pracownik. Dzięki temu, będziesz wiedział czy wypełnia on należycie swoje obowiązki, czy w trakcie godzin pracy załatwia prywatne sprawy. Ponadto monitoring aut pozwala obserwować styl jazdy - dzięki temu zweryfikujesz realne koszty eksploatacyjne Twojej floty.

Mapa odświeża się co 2 minuty, na bieżąco pokazując zmiany w położeniu pojazdu. Opis każdej przejechanej trasy uwzględnia jej adres początkowy i końcowy, datę i godzinę, pokonany dystans oraz wskaźnik stylu jazdy. Na tej podstawie możesz oceniać danego pracownika, nagradzać go za bezkolizyjną jazdę, ale także zwracać mu uwagę, gdy nie będziesz zadowoleny z efektów jego pracy.

Zobacz widok

Wyszukiwarka samochodów/kierowców

System pozwala za pomocą lupki sprawnie przemieszczać się między kartami pojazdów i kierowców. Wystarczy wpisać w pole wyszukiwania nazwisko kierowcy, numer rejestracyjny czy inną informację, która została wcześniej zawarta w systemie. Śledzenie pojazdów staje się więc prostą czynnością, a właściwie zaprogramowana aplikacja dodatkowo ułatwia monitoring floty.

Intuicyjny system pozwala także na łatwiejsze przypisywanie kierowców i samochodów do konkretnych działów. Karty pojazdów i karty pracowników to szybki i wygodny sposób na weryfikację pracy Twojego zespołu. O pozostałych korzyściach monitoringu GPS przeczytasz tutaj.

Zobacz na youtube zobacz także „Karta kierowcy” 0:59
Zobacz widok

Historia tras z 3 miesięcy

Monitoring GPS to nie tylko narzędzie, które można obsługiwać w czasie bieżącym. Dane są zapisywane, możesz je zweryfikować również po upływie określonego czasu. W tym przypadku historia zapisuje się do 3 miesięcy wstecz.

Chcesz zobaczyć, jak wygląda historia przejechanych tras Twojej floty? A może chcesz wiedzieć, który z kierowców był konkretnego dnia w danym rejonie? Zakładka „Raporty” umożliwi pobranie raportu do pliku Excel w wybranym okresie: 7 lub 30 dni, maksymalnie 3 miesiące wstecz. Oprócz raportu tras, znajdziesz tam raport stylu jazdy, kosztów związanych z eksploatacją pojazdu oraz raport postojów.

Zobacz na youtube zobacz także „Raporty” 1:04
Zobacz widok

Dane o prędkości pojazdów oraz o przekroczeniach dozwolonej w danym obszarze prędkości

Na co pozwala monitoring pojazdów? Jeden rzut oka na trasę i już wiesz, o ile km/h kierowca przekroczył obowiązującą prędkość. Nasza mapa uwzględnia przekroczenia prędkości za pomocą kolorów. Zielony oznacza jazdę zgodną z przepisami, a im bliżej czerwonego tym większe przekroczenie prędkości. Monitoring GPS samochodów służbowych ułatwia zarządzanie flotą - dzięki temu masz większą kontrolę nad pracownikami.

Zobacz widok

Powiadomienia o wypięciu i wpięciu urządzenia OBD

Kiedy kierowca wypnie urządzenie z gniazda diagnostycznego auta, zostaniesz o tym natychmiastowo poinformowany. Wyskakujące okienko w systemie wskaże pojazd, - którego dotyczy alert. Powiadomienie będzie zawierało również informacje o współrzędnych i czasie wypięcia lub ponownego wpięcia urządzenia OBD.

Wystarczy szybki telefon do kierowcy z prośbą o podłączenie. Komunikat o ponownym wpięciu urządzenia, pojawi się natychmiastowo po umieszczeniu urządzenia w gnieździe diagnostycznym.

Zobacz widok
Zobacz na youtube Zobacz inne filmy szkoleniowe na kanale NaviExpert Telematics