Monitoring pojazdów

Mapa floty/lokalizacja GPS aut z informacją o stanie pojazdu (w ruchu/postój)

Mapa floty to pierwszy ekran, jaki widzisz po zalogowaniu do systemu. Przedstawia wszystkie pojazdy dodane do floty. W zależności czy pojazd stoi czy jest w ruchu, zostajesz o tym poinformowany odpowiednim kolorem znacznika. W ten sposób odbywa się właściwe śledzenie samochodu firmowego. Lokalizator pojazdów pozwoli Ci więc czuwać nad trasą pokonywaną przez Twojego pracownika. Dodatkowo lista pojazdów uwzględnia auta z odpiętym urządzeniem OBD. Informuje Cię o tym trójkąt ostrzegawczy przy danym pojeździe, co ułatwia monitoring aut.

Zobacz widok

Wizualizacja i podsumowanie tras z rzeczywistymi przebiegami

Kierowca jest w trasie? Możesz podejrzeć jego aktualne położenie dzięki nowoczesnemu urządzeniu GPS! Monitoring GPS będzie na bieżąco informował Cię, gdzie znajduje się Twój pracownik. Mając takie dane, będziesz wiedział czy wypełnia on należycie swoje obowiązki lub czy w trakcie godzin pracy załatwia prywatne sprawy. Ponadto monitoring aut pozwala obserwować styl jazdy.

Mapa odświeża się co 2 minuty, na bieżąco pokazując zmiany w położeniu pojazdu. Opis każdej przejechanej trasy uwzględnia jej adres początkowy i końcowy, datę i godzinę, pokonany dystans oraz wskaźnik stylu jazdy. Na tej podstawie możemy oceniać danego pracownika, nagradzać go za bezkolizyjną jazdę, ale także zwracać mu uwagę, gdy nie będziemy zadowoleni z efektów jego pracy.

Zobacz widok

Wyszukiwarka samochodów/kierowców

System pozwala za pomocą lupki sprawnie przemieszczać się między kartami pojazdów i kierowców. Wystarczy wpisać w pole wyszukiwania nazwisko kierowcy, numer rejestracyjny czy inną informację, jaka została wcześniej zawarta w systemie. Śledzenie pojazdów staje się więc prostą czynnością, a właściwie zaprogramowana aplikacja dodatkowo ułatwia monitoring floty.

Zobacz na youtube zobacz także „Karta kierowcy” 0:59
Zobacz widok

Historia tras z 3 miesięcy

Monitoring GPS to nie tylko narzędzie, które można obsługiwać w czasie bieżącym. Dane są zapisywane, dlatego mamy w nie wgląd również po upływie określonego czasu. W tym przypadku historia zapisuje się do 3 miesięcy wstecz.

Chcesz zobaczyć, jak wygląda historia przejechanych tras Twojej floty? A może chcesz wiedzieć, który z kierowców był konkretnego dnia w danym rejonie? Zakładka Raporty umożliwi pobranie raportu do pliku Excel w wybranym okresie: 7 lub 30 dni, maksymalnie 3 miesiące wstecz. Oprócz raportu tras, znajdziesz tam raport stylu jazdy, kosztów związanych z eksploatacją pojazdu oraz raport postojów.

Zobacz na youtube zobacz także „Raporty” 1:04
Zobacz widok

Dane o prędkości pojazdów oraz o przekroczeniach dozwolonej w danym obszarze prędkości

Na co pozwala monitoring pojazdów? Jeden rzut oka na trasę i już wiesz, o ile km/h kierowca przekroczył obowiązującą prędkość. Nasza mapa uwzględnia przekroczenia prędkości za pomocą kolorów. Zielony oznacza jazdę zgodną z przepisami, a im bliżej czerwonego tym większe przekroczenie prędkości. Monitoring GPS samochodów służbowych ułatwia zarządzanie flotą, dzięki czemu masz większą kontrolę nad pracownikami.

Zobacz widok

Powiadomienia o wypięciu i wpięciu urządzenia OBD

Kiedy kierowca wypnie urządzenie z gniazda diagnostycznego auta, zostaniesz o tym natychmiastowo poinformowany. Wyskakujące okienko w systemie wskaże, którego pojazdu alert dotyczy. Powiadomienie będzie zawierało również informacje o współrzędnych i czasie wypięcia lub ponownego wpięcia urządzenia OBD.

Wystarczy szybki telefon do kierowcy z prośbą o podłączenie. Komunikat o ponownym wpięciu urządzenia, pojawi się natychmiastowo po umieszczeniu urządzenia w gnieździe diagnostycznym.

Zobacz widok
Zobacz na youtube Zobacz inne filmy szkoleniowe na kanale NaviExpert Telematics