Styl jazdy kierowców

Analiza stylu jazdy kierowcy i całej floty

Poruszanie się autem to już codzienność - nie tylko na gruncie prywatnym, ale także zawodowym. NaviExpert Telematics to intuicyjny system monitoringu GPS, który pozwala nie tylko na śledzenie lokalizacji wybranego pojazdu, ale pomaga także w zarządzaniu flotą i umożliwia optymalizację kosztów z nią związanych. Funkcja analizy stylu jazdy kierowców pozwala na ocenę zachowania za kółkiem na podstawie wskaźników płynnej i bezpiecznej jazdy. Jako Fleet Manager możesz weryfikować styl jazdy wybranego kierowcy lub całej floty.

Analiza stylu jazdy kierowcy i całej floty dostarcza także informacji związanych ze stopniem eksploatacji pojazdu, m.in. gwałtownych hamowań i przyspieszeń. Weryfikacja stopnia eksploatacji konkretnego pojazdu pomaga zoptymalizować koszty całej floty. Funkcja analizy stylu jazdy kierowcy będzie także pomocna przy okresowej ocenie pracowników. NaviExpert Telematics to system, dzięki któremu zarządzanie flotą stanie się bardziej intuicyjne i efektywne.

Zobacz na youtube zobacz także „Karta kierowcy” 0:59
Zobacz widok

Aplikacja mobilna dla kierowców

Statystyki dotyczące analizy stylu jazdy są także dla kierowców - z poziomu aplikacji mobilnej. Znajduje się tam ogólnofirmowy ranking najlepszych kierowców, który działa motywująco na pracowników i pozwala na doskonalenie kultury jazdy. Zarządzanie flotą stanie się łatwiejsze, jeśli kierujący będą odpowiednio zmotywowani do poprawy swojego stylu jazdy. W końcu nikt nie chce wypaść źle przed całą firmą!

Aplikacja informuje o przekroczeniu prędkości, gwałtownych przyspieszeniach oraz hamowaniach pojazdu i na tej podstawie dokonuje analizy stylu jazdy. Kierowcy, dzięki analizie efektywności jazdy, mogą śledzić swoje postępy i zachowania na drodze. Za pomocą monitoringu GPS mogą sprawdzić z kolei przejechane trasy z uwzględnieniem stylu jazdy. Monitoring floty to rozwiązanie korzystne zarówno dla pracodawców, jak i samych pracowników, którzy mogą na bieżąco śledzić swoje wyniki. Dowiedz się więcej o funkcjach aplikacji Naviexpert Telematics dla kierowców.

Zobacz widok

Zarządzanie flotą pojazdów

Efektywność jazdy zależy od wielu czynników, między innymi od ilości gwałtownych hamowań, przyspieszeń czy jazdy zgodnej z przepisami. Monitoring GPS daje możliwość analizy stylu jazdy z uwzględnieniem wszystkich parametrów mających wpływ na zachowania kierowcy i stopień eksploatacji samochodu. Jednocześnie za pomocą monitoringu floty można kontrolować wykorzystanie służbowego auta do celów prywatnych.

Znajdująca się obok wizualizacja mapy przedstawia trasę kierowcy, jaką pokonał w konkretnym dniu. Oznaczona jest kolorami, które odpowiadają przekroczeniu prędkości – zielony oznacza jazdę zgodną z przepisami, a im bliżej czerwonego, tym większe przekroczenie prędkości. Na mapie możesz znaleźć tzw. markery zdarzeń, które wskazują miejsce ostrego przyśpieszenia lub hamowania. Taki monitoring floty pozwala analizować styl jazdy nie tylko na bieżąco, ale też po opuszczeniu pojazdu. Poznaj lepiej naszą mapę i zobacz, w jaki sposób pomaga w zarządzaniu flotą.

Zobacz na youtube zobacz także „Karta pojazdu” 1:08
Zobacz widok

Grywalizacja - dodatkowa motywacja kierowców

Nic tak nie motywuje pracowników jak konkurs z atrakcyjnymi nagrodami! Grywalizacja polega na przeniesieniu zasad znanych z gier komputerowych do systemu motywacyjnego w Twojej firmie i pozwala zwiększać zaangażowanie kierowców w codzienną pracę. NaviExpert Telematics ułatwi Ci zorganizowanie konkursu, a ranking widoczny w aplikacji mobilnej będzie świetnym narzędziem dla pracowników. Każdy kierowca będzie miał wgląd w analizę efektywności i statystyk swojej jazdy. Popraw kulturę jazdy swojej floty dzięki pozytywnej mobilizacji!

Jako Fleet Manager możesz nagradzać najlepszych kierowców i motywować tych słabszych. Twórz wyzwania i mniejsze grupy, w których będą rywalizować kierowcy z poszczególnych oddziałów. Planuj wyzwania z atrakcyjnymi nagrodami, które dodatkowo zmotywują pracowników.

Pamiętaj tylko, żeby jasno określić zasady polityki flotowej i nie zmieniać ich w trakcie trwania konkursu! Przeczytaj, jak wdrożyć grywalizację do swojej floty.

Zobacz widok

Dane historyczne stylu jazdy z 12 miesięcy

Styl jazdy, to nie tylko liczba w tabelce. To wartość określająca, jak Twoi kierowcy radzą sobie na drodze. Monitoring GPS pozwoli Ci śledzić postępy, ale także mieć wgląd w trasę, jaką pokonuje Twój pracownik. Koszty zużycia paliwa we flocie mogą stanowić nawet 50% Twojego budżetu. Ekonomiczny styl jazdy przyczynia się do większej optymalizacji kosztów a dynamiczny - wręcz przeciwnie.

Wysoki wynik stylu jazdy świadczy o znajomości przepisów, opanowaniu za kierownicą i umiejętności przewidywania trudnych sytuacji na drodze. To także oszczędność paliwa i mniejsza eksploatacja pojazdu. Promowanie ekonomicznego stylu jazdy ma szczególne znaczenie w firmach, które nie mogą pozwolić sobie na częste zmienianie pojazdów. Warto więc wiedzieć, jak na przestrzeni 7, 30 dni lub całego roku zmieniał się styl jazdy konkretnych kierowców. Zobacz, jak styl jazdy wpływa na koszty paliwa i zarządzaj flotą razem z NaviExpert Telematics!

Zobacz na youtube zobacz także „Karta kierowcy” 0:59
Zobacz widok
Zobacz na youtube Zobacz inne filmy szkoleniowe na kanale NaviExpert Telematics