Styl jazdy kierowców

Analiza stylu jazdy kierowcy i całej floty

Styl jazdy kierowców bazuje na wskaźnikach bezpiecznej oraz płynnej jazdy. Możesz podejrzeć sposób jazdy konkretnego kierowcy lub całej floty. System za pomocą strzałek informuje Cię o poprawie lub pogorszeniu stylu jazdy.

Dzięki temu wiesz jakimi kierowcami są Twoi pracownicy i motywujesz ich do coraz lepszego zachowania za kółkiem.

Zobacz widok

Aplikacja mobilna dla kierowców

Kierowcy również mają dostęp do statystyk za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Znajduje się tam ogólnofirmowy ranking najlepszych kierowców, który działa motywująco na ciągłe poprawianie swojego stylu jazdy. W końcu nikt nie chce wypaść źle przed całą firmą ;)

Aplikacja używana w trakcie jazdy informuje o przekroczeniu prędkości oraz gwałtownych przyspieszeniach i hamowaniach pojazdu. Oprócz tego kierowcy mogą sprawdzić przejechane trasy z uwzględnieniem stylu jazdy. Dowiedz się więcej o aplikacji NaviExpert Telematics.

Zobacz widok

Wizualizacja na mapie tras kierowców z uwzględnieniem gwałtownych hamowań, przyśpieszeń oraz jazdy zgodnej z przepisami

Mapa przedstawia trasę kierowcy, jaką pokonał w konkretnym dniu. Oznaczona jest kolorami, które odpowiadają przekroczeniu prędkości – zielony oznacza jazdę zgodną z przepisami, a im bliżej czerwonego tym większe przekroczenie prędkości. Na mapie możesz znaleźć tzw. markery zdarzeń, które wskazują miejsce ostrego przyśpieszenia lub hamowania. Poznaj lepiej naszą mapę.

Zobacz widok

Grywalizacja - możliwość wykorzystania rankingów kierowców do konkursów firmowych

Nic tak nie motywuje pracowników jak konkurs z fajnymi nagrodami! Grywalizacja polega na przeniesieniu zasad znanych z gier komputerowych do systemu motywacyjnego w Twojej firmie. NaviExpert Telematics umożliwia Ci zorganizowanie zgrywalizowanego konkursu, którego ranking widoczny jest w aplikacji mobilnej.

Pamiętaj tylko, żeby jasno określić zasady i nie zmieniać ich w trakcie trwania konkursu! Przeczytaj jak wdrożyć grywalizację do swojej floty.

Zobacz widok

Dane historyczne stylu jazdy z 12 miesięcy

Styl jazdy, to nie tylko liczba w tabelce. To wartość określająca, jak Twoi kierowcy radzą sobie na drodze. Wysoki wynik świadczy o znajomości przepisów, opanowaniu za kierownicą i umiejętności przewidywania trudnych sytuacji. To także oszczędność paliwa i mniejsza eksploatacja pojazdu. Warto więc wiedzieć jak na przestrzeni 7, 30 dni lub całego roku zmieniał się styl jazdy konkretnych kierowców.

Zobacz widok