Styl jazdy kierowców

Analiza stylu jazdy kierowcy i całej floty

Samochodem poruszają się już niemal wszyscy, także pracownicy coraz częściej korzystają ze służbowych aut. Monitoring GPS pozwala śledzić miejsce położenia wybranego pojazdu i usprawnia zarządzanie całą flotą. Styl jazdy kierowców bazuje na wskaźnikach bezpiecznej oraz płynnej jazdy. Możesz podejrzeć sposób jazdy konkretnego kierowcy lub całej floty – taki monitoring to bardzo przydatne narzędzie dla wielu firm.

System za pomocą strzałek informuje Cię o poprawie lub pogorszeniu stylu jazdy, dzięki czemu możesz kontrolować swoich pracowników. W ten sposób otrzymujesz również informacje dotyczące stopnia eksploatacji pojazdu. Im więcej gwałtownych hamowań i przyspieszeń, tym większe jest zużycie samochodu, a także rosną koszty jego eksploatacji. Analiza stylu jazdy ułatwia również dokonywanie ocen okresowych pracowników, dzięki czemu zarządzanie flotą staje się łatwiejsze i skuteczniejsze.

Zobacz na youtube zobacz także „Karta kierowcy” 0:59
Zobacz widok

Aplikacja mobilna dla kierowców

Kierowcy również mają dostęp do statystyk za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Znajduje się tam ogólnofirmowy ranking najlepszych kierowców, który działa motywująco na pracowników. Zarządzanie flotą staje się łatwiejsze, jeśli kierujący będą odpowiednio zmotywowani do poprawy swojego stylu jazdy. W końcu nikt nie chce wypaść źle przed całą firmą.

Aplikacja używana w trakcie jazdy informuje o przekroczeniu prędkości oraz gwałtownych przyspieszeniach i hamowaniach pojazdu. Analiza efektywności jazdy jest również przydatna dla samych kierowców, ponieważ mogą śledzić swoje postępy i zachowania na drodze. Z pomocą monitoringu GPS kierowcy mogą sprawdzić przejechane trasy z uwzględnieniem stylu jazdy. Monitoring floty to rozwiązanie korzystne dla pracodawców, jak i samych pracowników, którzy mogą na bieżąco śledzić swoje wyniki. Dowiedz się więcej o aplikacji NaviExpert Telematics.

Zobacz widok

Zarządzanie flotą pojazdów

Efektywność jazdy zależy od wielu czynników, między innymi ilości gwałtownych hamowań, przyspieszeń czy jazdy zgodnej z przepisami. Monitoring GPS daje możliwość analizy stylu jazdy z uwzględnieniem wszystkich parametrów mających wpływ na zachowania kierowcy i stopień eksploatacji samochodu. Jednocześnie za pomocą monitoringu floty można kontrolować wykorzystanie służbowego auta do celów prywatnych.

Mapa przedstawia trasę kierowcy, jaką pokonał w konkretnym dniu. Oznaczona jest kolorami, które odpowiadają przekroczeniu prędkości – zielony oznacza jazdę zgodną z przepisami, a im bliżej czerwonego, tym większe przekroczenie prędkości. Na mapie możesz znaleźć tzw. markery zdarzeń, które wskazują miejsce ostrego przyśpieszenia lub hamowania. Taki monitoring floty pozwala analizować styl jazdy na bieżąco, jak i po opuszczeniu pojazdu. Poznaj lepiej naszą mapę.

Zobacz na youtube zobacz także „Karta pojazdu” 1:08
Zobacz widok

Grywalizacja - możliwość wykorzystania rankingów kierowców do konkursów firmowych

Nic tak nie motywuje pracowników jak konkurs z atrakcyjnymi nagrodami! Grywalizacja polega na przeniesieniu zasad znanych z gier komputerowych do systemu motywacyjnego w Twojej firmie. NaviExpert Telematics ułatwi Ci zorganizowanie konkursu. Ranking widoczny jest w aplikacji mobilnej, która jest dużym urozmaiceniem. Każdy kierowca będzie miał wgląd w analizę efektywności swojej jazdy. Z kolei pracodawcy będą mogli nagradzać najlepszych kierowców i motywować tych słabszych.

Pamiętaj tylko, żeby jasno określić zasady i nie zmieniać ich w trakcie trwania konkursu! Przeczytaj jak wdrożyć grywalizację do swojej floty.

Zobacz widok

Dane historyczne stylu jazdy z 12 miesięcy

Styl jazdy, to nie tylko liczba w tabelce. To wartość określająca, jak Twoi kierowcy radzą sobie na drodze. Monitoring GPS pozwoli Ci śledzić postępy, ale także mieć wgląd w trasę, jaką pokonuje Twój pracownik. Wysoki wynik świadczy o znajomości przepisów, opanowaniu za kierownicą i umiejętności przewidywania trudnych sytuacji na drodze. To także oszczędność paliwa i mniejsza eksploatacja pojazdu. Ma to szczególne znaczenie w firmach, które nie mogą pozwolić sobie na częste zmienianie pojazdów. Warto więc wiedzieć, jak na przestrzeni 7, 30 dni lub całego roku zmieniał się styl jazdy konkretnych kierowców.

Zobacz na youtube zobacz także „Karta kierowcy” 0:59
Zobacz widok
Zobacz na youtube Zobacz inne filmy szkoleniowe na kanale NaviExpert Telematics