Wirtualny asystent pierwszego logowania w NaviExpert Telematics

22/10/2018 | Czas czytania2 minuty czytania

Niezbędnik flotowca Wirtualny asystent pierwszego logowania w NaviExpert Telematics

Chcesz zmienić system telematyczny, ale nie robisz tego bo jesteś przyzwyczajony do obecnego? Boisz się, że proces poznawania nowego oprogramowania będzie długi i bolesny? W takim razie spodoba Ci się nasz wirtualny asystent. Został zaprojektowany po to, byś mógł maksymalnie wykorzystać potencjał NaviExpert Telematics od pierwszych chwil użytkowania. Poprowadzi Cię krok po kroku, przez proces dodawania pojazdów oraz kierowców.

Pierwsze logowanie do systemu

Monitoring GPS pojazdów jest naprawdę ważny jeśli chcesz dobrze zarządzać swoją flotą. Nie jest on jednak możliwy bez podpięcia urządzeń monitorujących ruch pojazdów. Dlatego pierwszym krokiem do prawidłowego funkcjonowania naszego systemu jest dodanie auta wraz z niezbędnymi danymi.

Najważniejszą informacją, niezbędną do prawidłowego monitorowania floty jest wpisanie numeru urządzenia. Jeśli pominiesz to pole, system nie będzie monitorował ruchu samochodu, a co za tym idzie nie będzie zliczał tras kierowcy.

Jeśli chcesz kontynuować, po uzupełnieniu powyższych pól masz do wyboru 2 opcje: Zapisz i dodaj kierowcę lub Zapisz.

Pierwsza przekierowuje do kroku drugiego, czyli dodanie kierowcy do pojazdu. Druga z kolei spowoduje przejście do listy pojazdów.

Przyjmijmy, że postępujesz zgodnie z instrukcją i chcesz od razu przypisać kierowcę.

Podczas dodawania kierowcy, oprócz uzupełnienia podstawowych danych, masz możliwość przypisania go do konkretnego działu. Domyślne działy nie spełniają Twoich oczekiwań? Ikonka z prawej strony umożliwia stworzenie nowego działu lub edycję istniejącego.

Ostatnie kliknięcie w przycisk Zapisz i oto jest! Pomyślnie dodałeś pierwszy pojazd i kierowcę do systemu. Możesz ponownie przejść przez proces dodawania pojazdu lub zrezygnować z tej opcji.

Co jeśli nie skorzystam z wirtualnego asystenta?

Nie musisz korzystać z podpowiedzi generowanych przez system. Wystarczy, że klikniesz przycisk Później. W takim wypadku system poinformuje Cię o konieczności dodania pierwszego pojazdu z pomocą czerwonej kropki wyświetlanej przy zakładce Pojazdy. Jeśli natomiast dodasz pojazd bez kierowcy, czerwona kropka znajdzie się przy zakładce Kierowcy.

Pamiętaj! To ważne, aby do karty pojazdu wpisać numer podłączonego urządzenia, a stworzonego kierowcę przypisać do konkretnego auta – wtedy możesz korzystać z wszystkich funkcjonalności oferowanych przez NaviExpert Telematics. Podpięte auto jest widoczne na mapie, wraz z pokonanymi trasami, natomiast informacje o stylu jazdy są zbierane dzięki przypisaniu kierowcy do auta.

Posiadasz flotę samochodów pulowych? To nie problem 😉 Sprawdź  jak zarządzać flotą pojazdów pulowych.

Masz pytania? Zachęcamy do kontaktu!