Monitoring pojazdów przedstawicieli handlowych

22/05/2018 | Czas czytania4 minuty czytania

Niezbędnik flotowca Monitoring pojazdów przedstawicieli handlowych

Telematyka pozwala na kompleksowe gromadzenie danych na temat lokalizacji i parametrów technicznych pojazdów, ale w przypadku stosowania systemu oferowanego przez Telematics Technologies korzyści jest znacznie więcej. Nasze rozwiązanie może być skutecznym wsparciem również dla Twojego działu sprzedaży. Monitoring pojazdów przedstawicieli handlowych w NaviExpert Telematics pozwala na realne zwiększenie efektywności pracowników terenowych. Jak to możliwe?

Wyższa sprzedaż z telematyką NaviExpert Telematics

Implementacja telematyki NaviExpert w firmie polega na zainstalowaniu we wszystkich pojazdach urządzeń OBDII, podłączanych bezpośrednio do gniazda diagnostycznego auta. OBDII wraz z lokalizacją GPS pozwalają na zbieranie wielu cennych informacji – fleet manager otrzymuje na bieżąco dostęp do takich danych, jak:

  • lokalizacja pojazdu
  • prędkość z jaką porusza się auto
  • płynność i bezpieczeństwo jazdy
  • historia tras
  • aktualny stan pojazdu (w ruchu/postój)
  • i wiele więcej…

Monitoring pojazdów przedstawicieli handlowych daje o wiele większe możliwości niż same raporty przesyłane przez handlowców. Dzięki NaviExpert Telematics sprawdzisz nie tylko po jakich trasach poruszają się sprzedawcy, ale również zyskasz całościowy obraz ich działań. Łatwo znajdziesz odpowiedź na pytanie o to, czy dany pracownik rzeczywiście prowadzi aktywną sprzedaż na całym terenie, który mu podlega. Być może dla własnej wygody porusza się jedynie po części obszaru lub „nakręca” wyniki sprzedażowe na kilku najlepszych klientach, unikając kontaktu z pozostałymi? NaviExpert Telematics pozwoli na skuteczniejsze rozliczanie handlowców z ich obowiązków.

Jeśli szukasz sposobu na bieżące śledzenie postępów w pracy mobilnych sprzedawców, monitoring pojazdów przedstawicieli handlowych również będzie znakomitym rozwiązaniem. Dane o lokalizacji i przejechanych trasach jasno wskażą, czy Twój pracownik dotarł do punktów, które miał odwiedzić danego dnia. Analiza danych w czasie rzeczywistym umożliwi skuteczne zredukowanie ilości nieodbytych wizyt.

System proponowany przez Telematics Technologies nie jest jednak tylko „batem” na sprzedawców. Z pozyskiwanych w kolejnych miesiącach informacji wprawny menadżer wyciągnie wiele wniosków cennych dla działu handlowego. Być może okaże się, że niektóre obszary przerastają możliwości jednego pracownika i warto zatrudnić dodatkowe osoby? Albo wyjdzie na jaw, iż niezbędna jest całkowita zmiana rejonizacji? Wdrażając w firmie usługę NaviExpert Telematics nie jesteś skazany na domysły. Monitoring pojazdów przedstawicieli handlowych da jasne odpowiedzi na pytania kluczowe dla skutecznego prowadzenia sprzedaży.

Sprawniejsze zarządzanie flotą i niższe koszty

Przedsiębiorcy cenią naszą telematykę również za skuteczne obniżanie kosztów prowadzenia floty. W jaki sposób nasz system wpływa na redukcję wydatków w tym obszarze?

Po pierwsze, monitoring floty pojazdów NaviExpert Telematics obejmuje intuicyjne oprogramowanie dające szybki dostęp do danych o wydatkach związanych z poszczególnymi autami. Wystarczy parę kliknięć, by uzyskać informacje na temat faktur dotyczących danego pojazdu lub kierowcy. Równie proste jest tworzenie zbiorczych raportów, odnoszących się do np. kosztów  czy przebytych tras. Sprawne operowanie danymi ułatwia zarządzanie flotą i podejmowanie bardziej opłacalnych decyzji, ale to nie jedyny plus. Monitoring pojazdów przedstawicieli handlowych zbiera bowiem również informacje na temat stylu jazdy kierowców i pomaga w obniżaniu kosztów korzystania z floty. Czy wiesz, że osoby regularnie przekraczające prędkość na trasach z ograniczeniem 120 km/h spalają aż o 40% więcej paliwa od tych, które jeżdżą zgodnie z przepisami? Styl jazdy ma też ogromny wpływ na zużycie auta i częstość napraw. Samochody prowadzone przez ostrożnych kierowców mają również dużo niższą szkodowość.

Wniosek jest prosty: jeśli zaczniesz premiować bezpieczną i płynną jazdę wśród swoich kierowców, koszty utrzymania floty zostaną wyraźnie zredukowane. Zaoszczędzisz na benzynie i serwisie, a do tego zwiększysz efektywność, dzięki mniejszej ilości przestojów z powodu usterek lub kolizji.

Telematyka NaviExpert obejmuje wskaźniki bezpieczeństwa i płynności jazdy, tworzone na podstawie danych z urządzeń OBDII zainstalowanych w samochodach. Taki monitoring pojazdów przedstawicieli handlowych to znakomita okazja do stworzenia systemu motywacyjnego opartego na grywalizacji.

Z NaviExpert zadbasz o wizerunek firmy

To ważne, by każdy handlowiec miał pewną swobodę działań, ale niestety zdarza się, że zatrudnieni nadużywają zaufania pracodawcy. Wprowadzając telematykę od Telematics Technologies ograniczysz nadużycia ze strony nieuczciwych pracowników – to ważne zarówno z punktu widzenia kosztów, jak i wizerunku firmy.

Monitoring pojazdów przedstawicieli handlowych pozwoli na łatwiejsze rozliczanie się z pracownikami korzystającymi z aut firmowych po godzinach. Dane z systemu umożliwią też sprawdzenie czy pojazd obklejony firmowymi symbolami nie jest wykorzystywany do celów, które nie służą wizerunkowi firmy. To samo dotyczy stylu jazdy kierowców. Auto pędzące po trasie wbrew przepisom ruchu drogowego nie buduje pozytywnego odbioru marki. NaviExpert Telematics ułatwia egzekwowanie zachowań zgodnych z wartościami i polityką flotową przedsiębiorstwa.