Zarządzanie flotą

Karty kierowców - narzędzie pozwalające zarządzać danymi pracowników

Po dodaniu nowego kierowcy zostaje stworzona w systemie jego karta kierowcy. Oprócz danych osobowych pracownika, znajdują się tam informacje o przypisanym aucie, czasie i kilometrach pokonanych w dniu dzisiejszym oraz wyniku stylu jazdy z ostatnich 30 dni. Wszystkie niezbędne informacje w jednym miejscu!

Zobacz widok

Karty pojazdów

Analogicznie do kierowców, pojazdy również posiadają swoją kartę. Znajdują się tam wszystkie dane samochodu, które z poziomu karty możesz edytować. Oprócz tego w zakładce Zdarzenia masz możliwość dodania, edycji oraz usunięcia zbliżającego się zdarzenia jak przegląd techniczny czy wymiana opon. Koniec z zapominaniem o odnowieniu ubezpieczenia czy wizycie u mechanika.

Zobacz widok

Zarządzanie czasem pracy zgodnie z RODO

RODO – skrót dobrze znany wszystkim flotowcom - także nam. System działa zgodnie z zasadami wyznaczonymi w nowym rozporządzeniu. Możesz być pewien, że zarządzasz danymi pracowników w odpowiedni sposób. Oprócz określenia godzin pracy firmy, możesz potwierdzić uzyskanie zgód pracowników na monitoring auta służbowego w ich czasie prywatnym. Więcej o RODO we flocie samochodowej.

Zobacz widok

Szybka analiza parametrów wpływających na koszt utrzymania floty

Znalezienie skutecznego sposobu na obniżenie kosztów floty, spędza sen z powiek każdego flotowca. Dlatego w zakładce Koszty floty możesz sprawdzić jak zachowania kierowców wpływają na parametry powiązane z kosztami utrzymania floty. Możesz porównać dane z ostatniego tygodnia lub miesiąca.

Po przejrzeniu tych statystyk wnioski nasuwają się same. Wiesz kto osiąga coraz lepsze wyniki, a kto potrzebuje więcej motywacji.

Zobacz widok

Ewidencja kosztów na podstawie wprowadzonych faktur

Lubisz mieć porządek w finansach? Będąc w karcie pojazdu masz możliwość dodania faktury za usługi świadczone na rzecz konkretnego pojazdu. Oprócz listy znajdującej się u dołu karty pojazdu, możesz również wyeksportować raport kosztów do pilku Excel.

Zobacz widok

Kalendarz zdarzeń z notyfikacjami

Kalendarz to tak naprawdę rozbudowany organizer. W nim możesz ustawić przypomnienia o przeglądach, serwisach, ubezpieczeniach i innych, w odniesieniu do konkretnego pojazdu. Opcja wysłania przypomnienia na adres e-mail to wygoda gwarantująca, że nie zapomnisz o żadnym ze stworzonych wydarzeń. Dodatkowo wszystkie zdarzenia przypisane do konkretnego auta, pojawią się automatycznie w jego karcie pojazdu.

Zobacz widok

Przyporządkowanie kierowców do działów

Chcesz wiedzieć jaki styl jazdy prezentują poszczególne działy w Twojej firmie? Tworząc profil nowego kierowcy lub będąc w karcie już istniejącego, kliknij opcję edytuj i dodaj dział do którego należy. Będąc na liście kierowców, za pomocą filtra możesz sprawdzić jak się sprawy mają u konkretnych działów.

Oprócz stylu jazdy, przyporządkowanie do działów jest uwzględnione również w raporcie tras, który możesz eksportować do pliku Excel.

Zobacz widok

Raporty i eksport danych do Excela

Chcesz sprawdzić jak w danym okresie czasu jeździli Twoi kierowcy? Wejdź w zakładkę Raporty, w której znajdziesz 3 rodzaje raportów możliwych do pobrania w pliku Excel. Dostępny jest raport stylu jazdy floty, raport kosztów oraz raport przejechanych tras. Nie zapomnij wybrać okresu:7 lub 30 dni, maksymalnie 3 miesiące wstecz.

Zobacz widok