QR kody w pojazdach pulowych – wyeliminuj ryzyko pomyłki przy przypisywaniu się kierowcy do auta

04/01/2024 | Czas czytania1 minuta czytania

Jak to działa QR kody w pojazdach pulowych – wyeliminuj ryzyko pomyłki przy przypisywaniu się kierowcy do auta

Wyeliminuj ryzyko pomyłek przy logowaniu się przez kierowców do aut. Gdy na placu stoi kilka, lub nawet kilkadziesiąt aut, które odróżnia tylko cyferka w numerze rejestracyjnym, kierowca może się łatwo pomylić i przypisać do innego auta, niż to do którego w rzeczywistości wsiada.

Dlatego niedawno wprowadziliśmy nową funkcję w aplikacji dla kierowców – po zeskanowaniu kodu QR umieszczonego na desce rozdzielczej podejmowanego auta, kierowca zostanie do niego zalogowany bez konieczności szukania go na liście. Wyeliminuje to ryzyko pomyłki i sprawi, że po jego zeskanowaniu system zawsze przypisze kierowcę do właściwego pojazdu.

Jest to szczególnie pomocne w przypadku dużych flot, posiadających wiele pojazdów pulowych o tej samej marce, modelu i specyfikacji.

Aby zacząć korzystać z nowej funkcji wystarczy wydrukować kody QR na samoprzylepnym papierze i umieścić je w pojazdach.

To sprawi, że kierowcy będą mogli przypisywać się do pojazdów na dwa sposoby: jak do tej pory – po prostu wybierając z listy pojazd, identyfikując go przy pomocy marki, modelu i numeru rejestracyjnego, lub za pośrednictwem nowej opcji – zeskanuj kod QR.

Szczegółowe wskazówki jak wygenerować i wydrukować kody znajdziesz w wideoinstrukcji przygotowanej przez nas w formie nagrania z panelu:

A dla kierowców przygotowaliśmy osobną wideoinstrukcję, która poprowadzi ich przez proces przypisywania się do pojazdu w aplikacji mobilnej: