Odczytywanie błędów diagnostycznych z komputera pokładowego

15/06/2023 | Czas czytania1 minuta czytania

Jak to działa Odczytywanie błędów diagnostycznych z komputera pokładowego

Odczytywanie błędów diagnostycznych z komputera pokładowego to nowa funkcja systemu NaviExpert Telematics. Jest ona dostępna dla pojazdów podłączonych przy użyciu nadajników NaviExpert OBD.

Nowa funkcjonalność pomoże managerom we wczesnym diagnozowaniu usterek i zdalnym kontrolowaniu stanu technicznego aut wchodzących w skład ich floty. Wskaże także kierowców nie wykazujących odpowiedniej dbałości o powierzone im pojazdy służbowe, ignorujących kontrolki zapalające się na desce rozdzielczej lub kontynuujących jazdę pomimo ostrzeżeń z komputera pokładowego na temat usterki, lub awarii.


Informacje o błędach DTC (Diagnostic Trouble Code) dla danego pojazdu pojawią się w formie ikony przypominającej kontrolkę „check engine” wyświetlanej w kolumnie „Alerty” na liście pojazdów oraz w nagłówku na karcie pojazdu. Karta pojazdu została także wzbogacona o nową zakładkę „Diagnostyka”. Zawiera ona pełną historię błędów dla danego pojazdu od momentu podłączenia go do systemu NaviExpert Telematics, wraz z krótkim opisem każdego błędu, datą jego pojawienia się na desce rozdzielczej oraz zniknięcia lub skasowania błędu przez serwisanta.


Sczytywanie i przekazywanie danych o błędach diagnostycznych do systemu NaviExpert Telematics jest uzależnione od modelu pojazdu.


Korzystanie z nowej funkcji zilustrowaliśmy w postaci wideoinstrukcji będącej nagraniem z panelu: