Lokalizator GPS do samochodu – jakie przynosi korzyści?

02/09/2019

Niezbędnik flotowca Lokalizator GPS do samochodu – jakie przynosi korzyści?

Global Positioning System (GPS) kojarzony jest przede wszystkim z powszechnie stosowaną podręczną nawigacją samochodową. Jednak lokalizator GPS może przynieść duże korzyści nie tylko pojedynczym kierowcom, ale również firmom, które korzystają z własnej floty samochodowej. Lokalizacja pojazdów GPS od NaviExpert Telematics umożliwia skuteczniejsze zarządzanie flotą, lepsze koordynowanie pracy teamu i bardziej precyzyjny nadzór nad kierowcami korzystającymi z pojazdów firmowych.

Efektywne zarządzanie zespołem z lokalizatorem GPS

W jaki sposób lokalizator GPS do samochodu może zwiększyć efektywność zarządzania? Telematyka oferowana przez NaviExpert będzie Twoim wsparciem na wielu poziomach. Przede wszystkim da Twojej firmie gwarancje, że firmowe auta są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem.

Nasze oprogramowanie pozwala na bieżące śledzenie trasy wszystkich pojazdów podpiętych do systemu. Istnieje też możliwość szybkiego sprawdzenia statusu auta, tzn. czy samochód jest w ruchu na postoju. Lokalizator pojazdów da więc jasną odpowiedź na pytanie o to, czy kierowca wykonał (lub właśnie wykonuje) kurs zgodnie z założeniami.

NaviExpert Telematics nie wymaga od menadżera floty ciągłego śledzenia pojazdów. Dane na temat przejazdów są gromadzone w archiwum. Menadżer może sprawdzić kompletny zapis tras nawet sprzed trzech ostatnich miesięcy. Wszystkie informacje zbierane przez lokalizator GPS są zgromadzone w wygodnych kartach kierowców oraz kartach pojazdów.

Telematyka NaviExpert znakomicie sprawdza się w różnych firmach. Z naszych rozwiązań chętnie korzystają przedsiębiorstwa dysponujące zespołami przedstawicieli handlowych. Lokalizacja GPS samochodu znacząco ułatwia zarządzanie także w tym wypadku. Z danych na temat tras dział sprzedaży może wyciągnąć cenne wnioski dotyczące zasięgu pracy poszczególnych handlowców – być może niektórzy sprzedawcy nie pokrywają działaniami całego terenu, który im podlega albo zespół wymaga powiększenie o dodatkowych pracowników?

Informacje z systemu NaviExpert Telematics ułatwią znalezienie odpowiedzi na podobne pytania. Lokalizator GPS ujawni również, którzy pracownicy rzetelnie wykonują swoje obowiązki i faktycznie docierają do wskazanych klientów.

Wyższe bezpieczeństwo pracowników i niższa szkodowość floty

Oferowana przez NaviExpert lokalizacja pojazdów GPS pozwala także na podniesienie bezpieczeństwa pracowników i obniżenie kosztów utrzymania floty, m.in. dzięki obniżeniu szkodowości aut. NaviExpert Telematics nie tylko zbiera informacje na temat położenia pojazdów, ale również gromadzi dane na temat parametrów jazdy, dzięki urządzeniom podpiętym do samochodów. Takie rozwiązanie pozwala na ocenę stylu prowadzenia aut przez poszczególnych kierowców i sprawdzenie czy przestrzegają oni zasad ruchu drogowego.

Nasz system bada m.in. jak gwałtownie przyspieszają i hamują kierowcy oraz czy trzymają się oni ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Zebrane dane z lokalizatora GPS i urządzeń są prezentowane w formie prostych wskaźników, takich jak:

  • styl jazdy,
  • bezpieczna jazda,
  • płynna jazda.

Wysokie wartości tych parametrów oznaczają, że kierowca jeździ ostrożnie i bezpiecznie – nie narażając siebie na utratę zdrowia, a auta na stłuczki. Pojazd ulega też mniejszemu zużyciu i spala mniej paliwa, więc firma ponosi niższe koszty utrzymania floty.

Wskaźniki stylu jazdy można prezentować również w formie rankingów i udostępniać je pracownikom za pomocą aplikacji NaviExpert Telematics na telefony. Takie rozwiązanie to znakomita podstawa do zbudowania sytemu premii faworyzującego najlepszych kierowców.

Telematyka i wizerunek firmy

Zastosowanie lokalizacji pojazdów GPS w firmach to również mniej wymierne (ale równie istotne) korzyści wizerunkowe. Marka z pewnością nie zyskuje, gdy auta w firmowych barwach poruszają się po drogach z nadmierną prędkością i wbrew przepisom ruchu drogowego.

Dzięki statystykom gromadzonym przez NaviExpert Telematics mniej odpowiedzialni członkowie Twojego zespołu nie będą mogli pozwolić sobie na zabawę w kierowcę rajdowego. To szczególnie istotne w przypadku firm, których komunikacja oparta jest na wartościach takich, jak bezpieczeństwo czy zaufanie społeczne. Lokalizatory pojazdów i oprogramowanie NaviExpert sprawią, że Twoi kierowcy staną się wzorem do naśladowania dla innych uczestników ruchu drogowego.