NaviExpert Telematics w wersji mobilnej!

18/06/2019

Niezbędnik flotowca NaviExpert Telematics w wersji mobilnej!

Czy wiesz, że możesz mieć dostęp do NaviExpert Telematics z poziomu swojego telefonu? Bez instalacji, bez względu na to, jaki system operacyjny posiada Twój telefon. Jak to możliwe? Otóż dostosowaliśmy nasz serwis do urządzeń mobilnych. Nie tworzyliśmy jednak aplikacji… zastosowaliśmy się do zasad RWD.

I nie chodzi nam tutaj o napęd na tylne koła (rear wheel drive), ale o technikę projektowania serwisów internetowych (responsive web design).

Jak to wygląda w praktyce?

Responsive web design (RWD) to technika projektowania serwisu internetowego w taki sposób, by jego wygląd i układ dostosowywał się automatycznie do rozmiaru okna przeglądarki, na której jest wyświetlany. Strona tworzona w takiej technice jest uniwersalna i wyświetla się dobrze zarówno na dużych ekranach, jak i na smartfonach czy tabletach.

Wszystkie najważniejsze funkcje znane z panelu teraz dostępne w wersji mobilnej

Ze statystyk wiemy, że od początku roku 2019 ruch mobilny stanowi 24% całego ruchu w serwisie. Z tego ponad połowa kierowana jest do panelu logowania. Po zalogowaniu na mobilnej wersji systemu użytkownicy spędzają ok. 6 minut i w tym czasie przeglądają średnio 6 stron.

Które zakładki z kolei są najchętniej klikane w wersji mobilnej?

  • zakładka Pojazdy
  • zakładka Kierowcy

Dlatego dziś postanowiliśmy przyjrzeć się im bliżej.

Pojazdy i kierowcy w mobilnej wersji NaviExpert Telematics

Tak samo, jak w przypadku panelu desktopowego, możesz z poziomu mapy przejść do karty konkretnego pojazdu. Po kliknięciu widzisz na mapie ostatnią trasę, jaką dziś poruszał się wybrany samochód. Poniżej przedstawione są informacje o czasie, adresie oraz kilometrach pokonanej trasy.

Jeśli chcesz sprawdzić wcześniejsze trasy, wystarczy, że przeciągniesz prostokąt z informacjami w prawo. Jeśli tego dnia auto pokonało kilka tras, zostanie wyświetlona poprzednia trasa, jeśli natomiast była to jedyna trasa, przesunięcie prostokąta w prawo sprawi cofnięcie się o jeden dzień wstecz i system pokaże ostatnią trasę z dnia poprzedniego.

Jeśli chcesz cofnąć się o kilka dni, kliknij datę z rozwijanego kalendarza, by wybrać interesujący Cię termin.

Koło daty znajduje się numer rejestracyjny pojazdu i jego model. Po kliknięciu wyświetlą się dane pojazdu oraz nazwisko i numer telefonu kierowcy przypisanego do tego pojazdu.

Chcesz szybko przejść do karty kierowcy? Wystarczy kliknąć jego imię i nazwisko. Zobaczysz mapę z przejechanymi trasami przez tego kierowcę.

Potrzebujesz więcej informacji o kierowcy? Kliknij jego imię i nazwisko obok daty.

Jak widzisz, poruszanie się po wersji mobilnej NaviExpert Telematics jest szybkie i intuicyjne. Oprócz zakładek pojazdów i kierowców znajdują się tutaj te same funkcje, jakie oferuje wersja desktopowa. Teraz brak dostępu do komputera nie oznacza braku dostępu do NaviExpert Telematics.

Masz więcej pytań o wersję mobilną NaviExpert Telematics?