Karty paliwowe w systemie NaviExpert Telematics

17/10/2018 | Czas czytania1 minuta czytania

Niezbędnik flotowca Karty paliwowe w systemie NaviExpert Telematics

Karty paliwowe to jedno z podstawowych narzędzi ułatwiających zarządzanie samochodem służbowym. Niekiedy są wybawieniem dla kierowców, księgowości oraz samych przedsiębiorców. Dzięki nim można dokonywać transakcji bezgotówkowych na stacjach paliw. Eliminując tym samym konieczność posiadania gotówki przez kierowcę, aby zapłacić za paliwo. Co więcej, niektórymi kartami można płacić także za inne usługi i produkty dostępne na terenie stacji paliw.

Karty paliwowe w systemie NaviExpert Telematics

Skoro karty paliwowe zostały stworzone po to, aby ułatwić zarządzanie flotą samochodów – ich import do systemu telematycznego powinien być równie prosty. Dlatego dodanie karty paliwowej w NaviExpert Telematics wraz ze wszystkimi jej pozycjami uprościliśmy do jednego przycisku.

Będąc w zakładce Koszty floty wystarczy kliknąć przycisk Import z karty paliwowej, a następnie załadować kartę do systemu.

Co się dzieje z zaimportowanymi danymi z karty paliwowej?

NaviExpert Telematics skanuje zawartość pliku i przypisuje odpowiedni koszt z karty paliwowej do pojazdu na podstawie numeru rejestracyjnego.  Dzięki temu faktury z karty paliwowej dopasowywane są do konkretnych pojazdów wpisanych do systemu.

Jeśli przez przypadek wczytasz drugi raz tę samą kartę paliwową – system jej nie zaimportuje, co za tym idzie, nie pozwoli na zdublowanie danych.

Ponadto NaviExpert Telematics nie pozwoli na wczytanie dokumentu innego niż karty paliwowej, o czym zostaniesz poinformowany właściwym komunikatem.

Jak działają karty paliwowe

Karty paliwowe bezgotówkowe działają na tej samej zasadzie co karta płatnicza – wystarczy znać dedykowany kod PIN.

Oprócz płatności bezgotówkowej karty paliwowe oferują bieżącą kontrolę stanu licznika. Karty mogą być przypisane do konkretnego auta – wtedy numer rejestracyjny zapisany jest na karcie paliwowej. Istnieją również karty imienne oraz na okaziciela, którymi możesz opłacić tankowanie wielu samochodów.

 

Wybór karty paliwowej powinien być poprzedzony dogłębną analizą: ile paliwa średnio w ciągu miesiąca tankują poszczególne samochody oraz czy działalność firmy sięga poza granice Polski.

Bez względu na to, którą kartę paliwową wybierzesz, pamiętaj, aby wgrywać je do systemu telematycznego. Jeśli chcesz skutecznie zarządzać swoją flotą, warto mieć wszystkie informacje o kierowcach i pojazdach w jednym miejscu.

Masz pytania? Zachęcamy do kontaktu!