Wpływ stylu jazdy
na koszty floty

Monitoring floty pojazdów w NaviExpert Telematics to nie tylko informacje o lokalizacji pojazdu, czy trasie, jaką pokonał. To przede wszystkim wskaźniki stylu jazdy kierowców. Dlaczego to tak istotne? Z dwóch przyczyn:

Bezpieczeństwo &
Oszczędności

W jaki sposób i gdzie je znaleźć? Dzięki usłudze
NaviExpert Telematics wiesz:

Bednary

Jak:

czy kierowca jechał płynnie i przestrzegał przepisów

Gdzie:

jak przebiegała jego trasa, skąd wyruszył i dokąd jechał

Kto:

który pracownik sumiennie pracuje na wyznaczonym terenie

Kiedy:

w jakich godzinach był w trasie, ile czasu zajeła mu przerwa

Współpraca
z Bednary driving city

Dzięki współpracy z najlepszym Ośrodkiem Doskonalenia Techniki Jazdy w Polsce, tj. Bednary Driving City, menadżerowie flot mogą otrzymać raport poszkoleniowy, na podstawie którego są w stanie stworzyć profil kierowcy-pracownika. Trenerzy Bednary Driving City są w stanie wskazać mocne i słabe strony kierowcy.

Dzięki naszej aplikacji mobilnej oraz doświadczeniu wykwalifikowanych instruktorów techniki jazdy uzyskacie potężną wiedzę na temat stylu jazdy Waszych kierowców, która dobrze wykorzystana może przynieść spektakularne efekty!

Ponadto dzięki specjalnie wygenerowanym raportom i wsparciu instruktorów pomagamy wielu firmom podczas rekrutacji na stanowisko kierowcy weryfikując poziom wiedzy i umiejętności kandydatów. Instruktorzy doradzą jak zoptymalizować koszty ponoszone na utrzymanie floty oraz jak ograniczyć szkodowość kierowców. Tereaz reszta zadania należy do flotowca. Posiadając wgląd do takich informacji, nie zostaje nic innego jak monitorować, analizować i wyciągać wnioski.

Co kryje się
pod statystykami?

Wspomniany wskaźnik stylu jazdy to wypadkowa dwóch elementów: bezpiecznej i płynnej jazdy.
Na ich podstawie stworzyliśmy sylwetki 3 kierowców o różnym stylu jazdy.

Styl jazdy oceniany w naviexpert telematics

>90%
ekonomiczny
ekonomiczny

kierowca przestrzega zasad ecodrivingu, zwraca uwagę na ograniczenia prędkości, dba o prawidłową eksploatację auta firmowego

90-75%
nieświadomy
nieświadomy

nieświadomy swojego stylu jazdy kierowca, niezwracający uwagi na zasady ecodrivingu, statystyczny Jan Kowalski

<75%
dynamiczny
dynamiczny

kierowca świadomie łamie ograniczenia prędkości, niestosuje się do zasad ecodrivingu, gwałtownie hamuje i przyspiesza

Jak twoja flota wypada
na tle tych wyników?

Jeśli nie jesteś zadowolony z poziomu jazdy Twoich kierowców, warto zmotywować ich do lepszego zachowania za kółkiem.

Jak to zrobić? Proponujemy zorganizować szkolenie ze specjalistami od bezpiecznej jazdy!

Bednary driving city

Bednary driving city
Zatroszczy się o twoich pracowników

Profesjonalny kierowca to taki, który nie dopuszcza do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Jednak pomimo swojego doświadczenia zdarzają się niebezpieczne sytuacje spowodowane najzwyczajniej rutyną lub też zupełnie niezależne od nas. Wtedy opanowanie i wiedza jak prawidłowo zareagować na nie są nieocenione.

Cel kursów cel kursów

Celem kursów w ośrodku Bednary Driving City jest rozwijanie zdolności panowania nad samochodem i kształcenie prawidłowych reakcji za kierownicą w takich sytuacjach jak:

  • poślizg, gwałtowne hamowania, reakcje na poślizg nadserowny i podsterowny.
  • nieoczekiwana zmiana warunków na drodze (deszcz, śnieg), w których często od umiejętności i zimnej krwi kierowcy zależy bezpieczeństwo jego własne oraz innych uczestników ruchu.

Trening Trening

Podczas treningów staramy się pokazać jak jeździć bezpiecznie, efektywnie i co robić, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia wypadku lub kolizji. Dzięki naszym szkoleniom poznasz lub utrwalisz prawidłowe odruchy i reakcje, które w trakcie jazdy stają się proste i logiczne.

Zadbaj o swoją flotę